Gebös - Kazanım Merkezli Eğitim Modeli

KAVRAM VIP

Gebös - Kazanım Merkezli Eğitim Modeli

İyi bir meslek sahibi olabilmenin yolu iyi bir üniversite ve iyi bir bölümde okumaktan, bu hedefe ulaşabilmek de her şeyden önce iyi bir ortaöğretim hayatından geçiyor. Üniversiteye hazırlık sınavlarında değişiklikler yapılmakla birlikte, sınav soruları Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim müfredat programları ve kazanımlar temel alınarak hazırlanmaktadır. Bu yaklaşımdan yola çıkarak öğrencilerimizin derslere ait kazanımları öğrenmelerini ve pekiştirmelerini sağlayan “KAZANIM MERKEZLİ EĞİTİM MODELİNİ” uygulamaktayız.

15 günlük periyotlarla her dersten işlenen kazanımları kapsayacak “GERİ BİLDİRİM SINAVLARI” yapılmaktadır. Bu sınav sonuçları analiz edilerek kazanımlarda eksikliği olan öğrenciler tespit edilmekte ve bu eksikliklerin gerek derste gerekse ders dışı birebir çalışmalarda kapatılması sağlanmaktadır. Kısacası öğrencilerimiz sınıf seviyesine uygun “TÜM KAZANIMLARI ÖĞRENEREK” bir üst sınıfa geçmeleri amaçlanmaktadır.

Kavram Vip Anadolu Lisesi ’nde öğrencilerimize oldukça doyurucu ve kaliteli yayınlar sunulacaktır. Yayınlarımız, ideal eğitim öğretim imkânlarına kavuşabilmek için mevcut ilkeleri ve yaklaşımları çağdaş öğretim metodları ve modern teknoloji ile birleştiren “GERİ BİLDİRİMLİ ÖĞRETİM SİSTEMİ (GEBÖS)” ilkeleri doğrultusunda özenle hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz bu yayınlar sayesinde ilk konudan son konuya kadar tüm konuları sürekli tekrar etme ve kalıcı bir şekilde öğrenme fırsatını yakalayacaktır. “UNUTMAYI UNUTTURAN SİSTEM” olarak da ifade edilen GEBÖS kapsamında yer alan;

Geri Bildirimli Öğretim Sistemi | GEBÖS

Bunlar gibi farklı dökümanlarla öğrencimizin konuyu farklı yaklaşımlarla öğrenmesi ve pekiştirmesi sağlanmaktadır. Öğrencilerimize senebaşında MEB kaynakları ile birlikte tüm derslerden sınıf seviyelerine uygun “AKILLI DEFTERLER”, “ANLATIMLI TEST KİTAPLARI (ATK)” ve “SORU BANKALARI” verilmekte olup bu ek kaynakların kullanımı branş öğretmenleri tarafından sürekli takip edilmektedir.

Dilsiz Test
Algoritma Testi
İnovasyon Testi
Bilgi Değerlendirme Testi

Konu Testi
Analiz Testi
Optimum Test
Dönüt Testi

“Gebös - Kazanım Merkezli Eğitim Modeli”