Okul Yönetim Sistemi

KAVRAM VIP

Okul Yönetim Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul sisteminde yer alan bilgilerin yanında, öğrencilerimizin okul yaşantılarına ait diğer verileri de içeren ve bunların velilerimiz tarafından tüm dijital platformlardan kolayca takip edilebildiği bir “OKUL YÖNETİM ve ÖĞRENCİ AKADEMİK TAKİP SİSTEMİ” kullanmaktayız. Bu sistemde öğrencimize ait tüm gelişmeler anında velimize iletilebilmekte, öğrencimiz ve velimiz, öğretmenleri ve okul idaresi ile her an iletişim halinde bulunmaktadır.
Bu yönetim sistemi sayesinde velilerimiz;

  • Okula ait yıllık akademik takvime,
  • Öğrencilerimizin ders notlarınının yanında derslere katılım düzeylerine,
  • Günlük, haftalık, aylık ve dönemlik ödevlerine ve ayrıntılı ödev sonuçlarına,
  • Uygulanan tüm sınavların sonuçlarına ve detaylı analizlerine,
  • MEB müfredatındaki güncel kazanımlara ve öğrencinin bu kazanımlardaki başarısına,
  • Rehberlik servisi tarafından yapılan çalışmalara ve envanter sonuçlarına,
  • Öğrencinin birebir ve sınıf etütlerine, bu etütlere katılımına,
  • Kulüp faaliyetlerine ve öğrencinin katılımına,
  • Sosyal etkinliklere ve öğrencinin katılımına,
  • Öğrenci kayıt durumuna ve ödeme takibine

 

ve öğrencimize ait birçok akademik ve bireysel veriye sadece cep telefonundan veya diğer platformlardan 7/24 kolayca ulaşabilmektedirler. Bu sayede eksiklikler veli toplantılarını beklemeden çok kısa sürede tespit edilebilmekte ve çözümler üretilebilmektedir.

Ödev takibi: Velilerimizin öğrencilerimize “bugün ödevin var mı?” sorusu yerine “bugün biyoloji dersinden hücre konusu ile ilgili verilen ödevi yaptın mı?” sorusunu sorabilecekleri ve öğrencilerin ödev yapma sonuçlarını ayrıntılı olarak takip edebilecekleri bir sistem kullanmaktayız. Bu sayede öğrencilerimiz “ÖDEV YAPMA ve EVDE DÜZENLİ ÇALIŞMA ALIŞKANLIĞI” kazanmaktadır.

Etüt Sistemi: Hemen her özel eğitim kurumunda bire bir eğitim vaat edilmekte, ama bu vaatler çeşitli imkânsızlıklar sebebiyle yerine getirilmemektedir. Öğrencilerimiz derste tam olarak anlamadıkları konular veya çözemedikleri sorular için ders öğretmenlerinin uygun saatlerini ve kazanımı seçerek “BİREBİR ETÜT” randevusu alabilmekte ve katlarımızda bulunan “ÖZEL DERS ODALARINDA” gerçek anlamda özel ders alma imkânına kavuşmaktadır. Ayrıca öğretmenlerimiz anlaşılmadığını düşündükleri kazanımlar için öğrencilere “ZORUNLU ETÜTLER” de oluşturabilmektedir. Bu sayede öğrencimizin konu eksiklikleri zaman kaybı olmadan kapatılabilmektedir.

Kaynak Tarama Saatleri: Öğrencilerimize senebaşında verilen tüm kaynakları düzenli bir şekilde kullanmaları ve çözülmeyen soru kalmaması amacıyla belirli aralıklarla ders öğretmenleri gözetiminde “KAYNAK TARAMA SAATLERİ” uygulanmaktadır.

“Okul Yönetim Sistemi”