TARİHÇE

TARİHÇE

Kavram Eğitim Kurumları ulusal eğitimde önemli bir değerdir. 1974’ten bugüne, deneyim ve birikimiyle gençlerin çağın gereklerine uygun bireyler olarak yetişmesine ve davranışlarının olgunlaşmasına katkıda bulunan Kavram Eğitim Kurumları, seçkin öğretmenleri, rehberlik anlayışı, eğitimsel ve kültürel yayınları ve geliştirdiği eğitim modeli ile “KİTLESEL BAŞARIDA BİR NUMARA” olma başarısına ulaşmıştır. Kuruluşundan bugüne kadar yükseköğretim kurumlarına çok sayıda öğrenci veren Kavram Eğitim Kurumları, yetiştirdiği gençlerin üretken, çalışkan, güvenilir ve yarınlara umutla bakan bireyler olmalarına özen göstermektedir. Başarılı ve etkin çalışmalarıyla öğrenci ve velilerinin yoğun ilgisini görmüş ve desteğini kazanmıştır.

İyi bir meslek sahibi olabilmenin yolu iyi bir üniversite ve iyi bir bölümde okumaktan, bu hedefe ulaşabilmek de her şeyden önce iyi bir ortaöğretim hayatından geçmektedir. Bu nedenle amacımız, ortaöğretimde daha çalışkan, daha üretken ve başarıyı en üst düzeyde tutan bireyler yetiştirmektir.

TARİHÇE

Kavram Eğitim Kurumları, çağdaş ve demokratik eğitimde kararlı, katılımcı, araştıran ve sorgulayan bir gençliğin eğitimini ilke edinmiştir. Eğitimde sürekli olarak iyiyi, güzeli ve yeniyi arayan; ayrıca bu özellikleriyle de eğitimde gelişen modelleri uygulama çabası içinde olan bir kurumdur.

Kavram Eğitim Kurumları’nda öğrencilerimiz interaktif sınıflarda eğitim almakta, kazanım merkezli eğitim sistemiyle eksiklikleri zamanında tespit edilerek birebir konu anlatımları ve soru çözümleri yapabilmektedir. Eğitimin vazgeçilmez ögelerinden olan velilerimiz, öğrencilerimize ait tüm gelişmelere okul yönetim sistemi sayesinde 7/24 ulaşabilmektedir.

Rehberlik servisi tarafından uygulanan envanterler ile öğrenme stilleri, kişisel çalışma alışkanlıkları, zaman yönetimi, mesleki ilgi alanları gibi birçok konuda rehberlik hizmeti almaları sağlanmaktadır. Bu eğitim sonucunda öğrenciler daha bilinçlenmekte ve doğru mesleki yönelimler yapabilmektedir.

Kavram Eğitim Kurumları, ayrıca toplumun da kültürel ve sosyal alanda eğitimine katkıda bulunmak amacıyla; öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik çağdaş eğitim içerikli kültürel seminerler düzenlemektedir.

Kavram Eğitim Kurumları, toplumun değişimi ve gelişimi amacıyla eğitimin her alanına ve ulus coğrafyasının her bölgesine yayılan şube ağıyla başarılarına başarı katmaktadır. Özel Kayseri Kavram VİP Anadolu Lisesi de bu başarı zincirinin en önemli halkalarından biridir. Sürekli öğrenen ve öğreten bir kurum olarak ülkemize ve Kayserimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.

Siz değerli öğrencilerimizi ve velilerimizi bu başarı yolculuğunda aramızda görmek dileğiyle…

VİZYON

Kavram’ın kurumsal kültürünü ve deneyimini geleceğe taşıyan, küreselleşen dünyada bilim ve teknolojide gelişmeleri yakından izleyerek etkin bir biçimde kullanan, özgün uygulamaları ve başarıları ile eğitim alanında örnek ve öncü olan eğitim kurumları olmaktır.

MİSYON

Ülkemize ve insanlığa yararlı, sosyal sorumluluk bilinci yüksek, manevi ve etik değerlere saygılı, düşünmeyi ve öğrenmeyi öğrenmiş, yaratıcı, üretken, bağımsız ve eleştirel düşünen, uluslararası mesleki yeterliliklere ve niteliklere sahip, geleceğin lider şahsiyetlerini yetiştirmektir.

Merak Ettikleriniz?

1974'ten günümüze eğitim veren Kavram Okulları ile ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin.