İngilizce

KAVRAM VIP

İngilizce

Dünyada en yaygın kullanılan dil herkesin malumu İngilizcedir. Küçülen ve neredeyse sınırların kalktığı bir dünyada gerek iletişim gerek ticaret gerekse eğitim anlamında çağdaşlarına fark atmak isteyenlerin en öncelikli öğrendikleri yabancı dil İngilizcedir. İngilizce Dil Eğitiminde hedefimiz; öğrencilerimizin Türkiye’de ve yurtdışında hayat boyu kullanacakları dil becerileri kazanmalarını ve “GLOBAL BAKIŞ AÇISI İLE DONANMIŞ BİREYLER” olarak yetişmesini sağlamaktır.

Bu kapsamda Cambridge Üniversitesinin yaptığı uluslararası geçerliliği olan Cambridge ESOL sınavlarına öğrencilerimizi 9.sınıftan itibaren modüler sistem yoluyla hazırlamak, “ULUSLARARASI PLATFORMLARDA GEÇERLİLİĞE SAHİP DİL PASAPORTU” almalarını sağlamak ve öğrencilerimizin üniversite eğitiminden önce okumak zorunda kaldıkları Hazırlık sınıfından muaf olmalarına yardımcı olmak başlıca hedeflerimiz arasındadır.

Yükseköğrenimlerini İngilizce Öğretmenliği ya da İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinde okumayı düşünen öğrencilerimize yönelik de lise eğitiminde yoğun bir hazırlık kampına alarak destek olmak İngilizce Zümresinin amaçlarındandır.

“İngilizce”